CategoriesІнше

Трава для котів користь, безпечність та вибір

трава для котів користь

Коти – природжені поціновувачі зелені. Вони інтуїтивно вибирають трави, які корисні для їх організму. Навіть недосвідчені кошенята уникатимуть отруйних рослин, таких як беладона, полинь та жовтець, водночас обираючи петрушку, пирій та молодий осот.

Домашнім улюбленцям з обмеженим доступом до зелені необхідна спеціальна трава для котів користь якої відома котикам ще з далеких часів.
Один з варіантів забезпечити котика корисними «зеленими» вітамінами: Насіння трави для котів, для самостійного вирощування.

Склад:

  • Однокомпонентна: насіння вівса, ячменя, пшениці.
  • Багатокомпонентна: суміш злакових культур (жито, ячмінь, овес, пшениця).

Трава для котів корисні особливості:

  • Очищення ШКТ від надлишків шерсті.
  • Поповнення дефіциту вітамінів і мінералів.
  • Нормалізація травлення.
  • Зміцнення імунітету.
  • Підтримка здоров’я шерсті, кісток, зубів.

Трава для котів користь та важливі аспекти:

  • Не вирощуйте траву для котів узяту з вулиці! Не усі трави безпечні! 
  • Уникайте отруйних кімнатних рослин.

Найкращі варіанти трави для котів:

  • Овес: багатий мінералами, зміцнює м’язи, кістки, імунітет.
  • Пшениця: джерело марганцю й селену, захищає від токсинів, покращує рефлекси.
  • Ячмінь: містить кремній, підтримує опорно-руховий апарат, покращує стан шерсті муркотунів.

Пам’ятайте: трава для котів користь якої ми вже описували – не просто забава, а важливий елемент котячого раціону.

Додаткові поради:

  • Вирощуйте кілька видів трави, щоб котик міг обрати ту, що йому подобається.
  • Забезпечте доступ до свіжої зелені вашому коту круглий рік.
CategoriesСтатті Цікаве

Чи можуть коти пророкувати зміну погоди? Кіт та погода

cat s paw on a rainy window outside copy space 133994 1634

Дощ із котів та собак

У англійців є вираз “дощ із кішок та собак”, який перекладається “ллє як з відра”. Виникає логічне питання: яке відношення проливний дощ має до свійських тварин? Чи можуть коти передбачати зміну погоди, грозу, наприклад? Чи дізнаються про це раніше за своїх господарів? Ми відповімо на ці запитання!

Походження фрази “дощ із кішок і собак” іноді пов’язують зі скандинавською міфологією. На зображеннях бога бур Одіна часто фігурували собаки та вовки. Їх вважали за символ вітру.

cat 428093 1920Атрибутом відьми, здатної літати у штормову погоду, була чорна кішка. Згодом ця тварина перетворилася на символ злив. Відповідно до фрази “дощ із кішок і собак” описують бурю (собаки) і зливу (кішки).

Скандинавське походження досить правдоподібне, але проблема в тому, що до вісімнадцятого століття ця фраза не була такою популярною. Розповсюдженню допоміг Джонатан Свіфт.

У його сатирі була представлена ​​аристократія, яка дуже турбувалася про “дощ із кішок і собак”. Для дощової Англії розмови про погоду були цілком звичайною справою, тому після твору Свіфта вираз набув популярності.

Коти, відьми та забобони

Віра в те, що кішки пов’язані з відьмами, народила велику кількість забобонів. У багатьох культурах Європи вважалося, що ці тварини здатні не тільки передбачати погоду, а й впливати на неї.
В Уельсі, наприклад, думали, що інтенсивне миття кішкою вух — до дощу. Якщо кішка б’є килими й фіранки, то в Нідерландах чекатимуть сильного вітру. А щоб ваш пухнастий не псував килими та фіранки, ми виготовили спеціальні кігтеточки 😉

Під час завоювання Америки існувала прикмета: кішка сидить спиною до багаття — чекати на похолодання; спить з лапами під собою — настає негода.

Моряки найчастіше проводили час у спостереженні за кішкою на борту. Потрібно чекати на град, якщо вона лиже вовну. Чхання вважалося вісником дощу. Крім того, існувало повір’я, що кішка здатна викликати шторм, тому моряки боялися її образити.

Наукова точка зору

А що каже наука? Чи можуть коти пророкувати зміну погоди?

Передбачати погоду котикам допомагають гостріші почуття. Падіння атмосферного тиску перед дощем відчуває їхнє внутрішнє вухо. Висока чутливість до запахів і звуків допомагає кішці почути грозу за багато кілометрів або металевий запах блискавок.

Хоч коти й не єдині тварини, здатні віщувати зміни погоди, їм потрібно віддати данину замилування. Тим більше, що усім відомо про їхню перевагу над нами, людьми.

CategoriesКорисна інформація Статті

Вибираємо будиночок для кота — основні параметри та критерії (ч.1)

2328683

Затишний будиночок для кішок дозволяє привчити вихованця до певного місця відпочинку. Хвостаті непосиди люблять ховатися в затишних місцях, через що у їхніх господарів виникає низка проблем – шерсть на одязі, відбитки лап на поверхнях, випадково подряпані меблі. Щоб цього уникнути, необхідно обладнати вихованцю місце для гри та відпочинку відповідно до його переваги.

Будиночок для кота — різновиди

домик для кота кет джой

Будиночків для котів існує безліч різновидів. Їх конструкція розробляється в залежності від переваг наших пухнастих друзів, а також їх породних особливостей. Щоб вибрати відповідний варіант, необхідно звернути увагу на спосіб життя вихованця та його звички.

Для спокійних тварин. Флегматичним вихованцям, які віддають перевагу відпочинку активним іграм, в більшості випадків подобаються лежаки і закриті конструкції. У мережі інтернет можна знайти підстилки, які набувають різної форми. Вони займають мінімум місця (можна брати із собою у подорож), легко чистяться від забруднень, виготовляються із міцних гіпоалергенних матеріалів. М’який будиночок для котів – виріб, який теж популярний у тварин з таким складом характеру. Особливо приваблюють вони кошенят, пухнастих улюбленців у віці та котів, які чекають на потомство. Це відмінний варіант організації особистого простору для вихованця.

Для гіперактивних домашніх улюбленців оптимальний варіант – ігровий комплекс. Це багаторівнева конструкція, яка включає різноманітні лазалки, підвісні іграшки, гамаки, відкриті і закриті майданчики і будиночки для кішки. Якщо ваш чотирилапий друг любить лазити по шторах і влаштовувати тигидим по стінах з регулярними перельотами на люстру – такий варіант йому обов’язково сподобається.

Гамаки. Ідеальний варіант організації місця відпочинку в малогабаритних приміщеннях. Гамак сподобається як спокійній, так і активній тварині.

Будиночок для котів — критерії вибору

Выбираем домик для котенкаКупуючи будинок для котів потрібно враховувати низку обов’язкових критеріїв, від яких залежить безпека вихованця та зручність використання конструкції.

1. Вибираємо вироби лише з натуральних матеріалів. Це може бути деревина, гофрокартон, лоза, тканини та гіпоалергенні наповнювачі. Жодної синтетики та пластику.
2. Звертаємо увагу на якість та надійність кріпильних елементів. Конструкція має бути стійкою та міцною. Інакше її падіння може призвести до травми вихованця та сильного переляку.
3. Враховуємо розміри хвостатого улюбленця. Тісний будиночок для котів навряд чи сприятиме комфортному відпочинку, відповідно, він не матиме популярності.
4. Висота та зручність конструкції теж відіграє важливу роль для пухнастого друга. Якщо стовп нижче 80 см, тварині нецікаво по ньому лазити, а дуже рідкісне розташування майданчиків і поличок ускладнює стрибки під час гри.

Про різновиди будиночків для кішок ми розповімо у другій частині нашої публікації. Опис конструкцій допоможе визначитися з вибором.

CategoriesКорисна інформація Статті

Як зрозуміти що в кота температура?

kitten white cat 1285341 1024x678 1
Якщо ви помітили, що котик змінив свою поведінку: йому не цікаві ігри та ласощі — варто насторожитися.

У кота температура – як це зрозуміти та що робити?

Ваш кіт став млявим, і не виявляє інтересу ні до ігор, ні до улюблених ласощів? Варто звернути на це увагу, можливо, йому нездужає. Такі симптоми найчастіше вказують на розвиток хвороби. Насамперед потрібно виміряти температуру тіла вихованця. Для проведення процедури використовують вушні або ректальні термометри. У першому випадку ми отримаємо приблизний результат, у другому максимально точний.

Якщо термометра немає під рукою, є й інші способи визначити, чи підвищена температура домашнього улюбленця.

Чому у котів виникає жар, основні симптоми

Стандартна температура котів варіюється від 37 до 39 градусів. Якщо вона піднімається вище 39, виникає жар, що зумовлює погане самопочуття.

Основні симптоми підвищеної температури:
1. Відсутність апетиту.
2. Озноб.
3. Млявість.
4. Сонливість.

Підвищення температури тіла у тварин виникає з тих самих причин, як і в людей. Це може бути бактеріальне, грибкове, вірусне чи інфекційне захворювання, патології внутрішніх органів, розвиток доброякісної чи злоякісної пухлини. Також жар нерідко виникає при травмах.

Якщо є підозра на підвищену температуру, варто негайно завітати до ветеринарного лікаря. Без термометра важко визначити, наскільки вона висока, а обстеження дозволить оперативно виявити причини нездужання.

Як визначити, якщо у вихованця жар, в домашніх умовах

3 1

Виявити підвищену температуру тіла можна у домашніх умовах. Для цього робимо ряд нехитрих маніпуляцій.

Обстеження носа
У здорового кота ніс холодний та вологий. Якщо тварина захворює, ніс стає сухим та гарячим. Але це явище може свідчити також і про зневоднення. Щоб визначити, чи це так, потрібно акуратно підняти шерсть на спині. Якщо вона тривалий час залишається в такому ж положенні, це саме зневоднення, а не жар.

Обстеження вушок
У здорових кішок внутрішній бік вушка теплий. При підвищеній температурі він стає гарячий на дотик, приблизно як лоб хворої людини.

Обстеження спини
У хворих тварин спина набагато гарячіша, ніж у здорових. Якщо ви часто спілкуєтеся з вихованцем, відразу помітите різницю. Але перед тим, як наводити паніку, переконайтеся, що ваш домашній улюбленець не відпочивав на батареї або підвіконні, освітленому сонцем.

Додаткові ознаки підвищеної температури тіла – озноб та прискорене дихання. Також це може свідчити про лихоманку.

Як і чим виміряти температуру у кішки?

У деяких випадках, щоб зрозуміти, що у тваринки жар – непрямих ознак буває мало. Тому доведеться озброїтися термометром (бажано електронним). Ветеринари рекомендують використовувати вушний ветеринарний термометр (він не доставить дискомфорту котику і використовувати його простіше), якщо такого немає – підійде і гнучкий електронний або інфрачервоний, проте точність результатів тут кульгатиме.

Отже, якщо використовуємо звичайний електронний термометр, котика доведеться сповивати, як немовля, щоб він не нашкодив самому собі і вам, або попросити когось із домочадців потримати мурчика. Чим спокійніше буде поводитися вусатий, тим точніше буде результат вимірювання температури. Під час процедури ласкаво розмовляйте з твариною, щоб її заспокоїти.

Термометром ртутним чи електронним, температуру вимірювати коту потрібно лише ректально. Потримати під лапою (як людині під пахвою) не вийде.


Що чекає на вашого улюбленця при відвідуванні ветеринарного лікаря

Якщо ви збираєтеся до ветеринара, не забудьте взяти з собою свій паспорт, паспорт тварини, де проставлені щеплення, та її медичну картку.

Обстеження кота ветеринаром складається з таких етапів:
1. Візуальний огляд тварини, пальпація, опитування господаря щодо наявних симптомів та контактів з хворими тваринами.
2. Вивчення медичної карти, збір анамнезу.
3. Постановка первинного діагнозу, здавання лабораторних аналізів.
4. Уточнення діагнозу з урахуванням результатів аналізів.
5. Призначення апаратних досліджень (УЗД, КТ, МРТ) за потребою.
6. Призначення лікування.

У складних випадках, коли необхідно робити постійні медичні процедури і постійне спостереження фахівця, лікар порадить залишити вихованця на стаціонарне лікування. Якщо ж призначено пігулки, їх можна давати і вдома.

Уважно стежте за здоров’ям домашнього улюбленця та у разі його погіршення або підвищення температури без явних симптомів – одразу звертайтесь до ветеринарної клініки за консультацією фахівця.

CategoriesКорисна інформація Статті

Як продовжити життя коту?

kitten white cat 1285341 1024x678 1

Дотримуючись простих правил, ви подовжуєте життя свого улюбленця

ТОР-5 найпоширеніших помилок господарів, які скорочують життя їхнім котикам. Прочитавши цю коротку статтю, ви дізнаєтеся як продовжити життя коту і зробити його щасливішим.

  1. Вода з крана.
    Якщо постійно давати котику воду з-під крана, дуже високий ризик того, що у мурчика може розвинутися сечокам’яна хвороба. Напуваєте котика тільки фільтрованою водою.
  2. Їжа зі столу. Їжа людини не придатна для котячого травного тракту. У своєму раціоні ми використовуємо олії, різні види соусів та спеції, які погано впливають на роботу шлунково-кишкового тракту котиків.
  3. Недостатня рухливість. Організм кота розрахований на регулярну фізичну активність. Завдання господаря, змушувати котика більше рухатися (наприклад, за допомогою іграшок-дражнилок).
  4. Чи не стерилізований кіт в середньому проживає на 2 роки менше, ніж стерилізований.
  5. Відсутність профілактики захворювань та ектопаразитів. Потрібно розуміти, що відсутність банальних щеплень і профілактики від кліщів, бліх, глистів ризикує не тільки здоров’ю вашого вихованця, але і ваше власне.

CategoriesКорисна інформація Статті

Чому коти люблять запах хлорки?

1617831432 32 p koshka oboi kot spit na spine 42
Яку небезпеку несе хлорка для котів?

Помічали, як поводиться кішечка, коли хоче «гуляти»? Така поведінка у домашніх улюблениць викликає викид естрогенів (статевих гормонів). Але таку реакцію можна поспостерігати, давши котейці непеталактон (у народі: ‘котячу м’яту’), а все тому, що котяча м’ята діє на хвостатих, так само як героїн — на людей. На організм котофея вона діє подібно до феромонів. Її запах вводить пазуристих вихованців у стан ейфорії.

Отримувати своєрідний «кайф» котик може від валеріани чи запаху продуктів з урахуванням хлору. Він може почати мурчати, тертися об джерело “аромату”, розмовляти ‘своєю’ мовою з продуктом, пускати слини, валятися поряд або в обійми з предметом, що сподобався. А таким предметом може бути будь-що, починаючи від ваших черевиків і закінчуючи пробкою від раковини.

То чому коти люблять запах хлорки?

У котейок потужніший нюх, ніж у нас, саме нюх і може цьому сприяти. Також незвичайна пристрасть може бути пов’язана з феромонами, які і впливають на зміну в поведінці та фізіономії мурчиків.

Хлор, як і інші «котячі наркотики» нагадує котам їхні статеві феромони, що і викликає таку цікаву, і навіть трохи божевільну поведінку вихованця.

Токсичність хлорки та відбілювача

Думаємо багато хто з нас бачили лайфхаки, де хлоромістким засобом малюють на чорних футболках або роблять цікаві візерунки. Хлор виїдає чорний колір, залишаючи світло-рудий відтінок. Хоча продукти на основі хлоридів і викликають гарний настрій у котиків, але нам слід подумати про їхню безпеку.

На упаковках часто малюють значок, що застерігає, що означає, що при попаданні на шкіру розчином необхідно терміново промити місце контакту, оскільки можна отримати сильний хімічний опік. Якщо речовина потрапить усередину можна відбутися просто нездужанням, але все залежить від його концентрації.

Отруєння хлоркою кішки

Сильно концентровані продукти можуть спричинити отруєння, що потребує невідкладної допомоги. Блювота, біль у горлі, рясне виділення слини та біль у животі є деякими ознаками отруєння.

Що робити, якщо кішка отруїлася хлоркою?

Але якщо тварина отруїлася випарами (надихалася), у неї з’явиться кашель, стане важко дихати, і можуть виникнути блювотні позиви. Почервоніння навколо рота може свідчити про отруєння.

У разі отруєння, насамперед потрібно промити шлунок: дати кішці води чи молока. Також обов’язково промити очі та уражені ділянки. Але найкраще відразу звернутися за невідкладною допомогою до ветеринара.

CategoriesЦікаве

Коти вибачаються? Таємницю розкрито

У всесвіті котів, емоційний світ розкривається на своєрідний спосіб. То чи дійсно коти вибачаються?

Хоча вони можливо не знають, що таке почуття провини, їхня здатність розрізняти наші емоції дивує та захоплює. І коли ми, люди, виражаємо розчарування чи невдоволення, наші пухнасті друзі можуть намагатися загладити провину у своєму власному, унікальному стилі. Давайте поглибимось у світ котячих почуттів та розглянемо, як вони виражають свою ніжність та бажання перепросити.

OIG 223
Вибач, шкіряна, що сходив у капці…

Коти вибачаються, але без почуття провини

У котів немає розвиненого почуття провини у традиційному розумінні, як у людей. Однак, наукові дослідження підтверджують, що вони мають виразну здатність розрізняти емоції людей і відчувати, коли їхні господарі перебувають у стані обурення чи образи.

Коли кішка відчуває, що її господар злий чи ображений, вона може виявляти себе, ніби намагаючись просити вибачення. Це може виявлятися у різних способах.

OIG 845

Ласка та увага як спосіб розрядити напругу

Ласка та увага є одним з проявів, які коти використовують для розрядження напруги у відносинах з господарем. Коли кішка треться об вас, муркоче та виявляє ласку, це може бути її спробою пом’якшити серце та попросити вибачення.

OIG 12234
шуєш, я тобі ось приніф фотаруфок….

Подарунки

Подарунок – це ще один спосіб, яким коти вибачаються та можуть виявляють свою розміркованість. Коли вони приносять подарунки у вигляді іграшок або своєї здобичі, це може бути виявом старання залагодити відносини.

OIG7809

Облизування як вираження прихильності

Облизування відображає вираз прихильності та кохання, але також може слугувати спробою вибачення. Окрім того, облизування — це один із найпрекрасніших способів, яким кішка виявляє свою ніжність.

Коли ваша пухнаста подруга облизує вас, вона не просто очищає вашу шкіру. Цей жест є вираженням неймовірної прихильності та кохання. Вчені також вказують на те, що облизування має своєрідну соціальну функцію у світі кішок — це спосіб встановлення певного роду комунікації та створення позитивного соціального середовища в сім’ї кішечок. Таким чином, кожне облизування об’єднує вас із вашим котом у спільній мові ласки та дбайливості.

OIG 13478 e1700460603923

Погляд кота із мультфільму “Шрек”

Усі ми дивилися мультфільм і пам’ятаємо величезні очі-блюдця рудого котика. Коли ваш чотирилапий вихованець сидить перед вами й дивиться такими величезними очима — як можна на нього довго сердитися? Він же дивиться на вас такою з вірністю і любов’ю, він так старається покращити стосунки й попросити вибачення. Перед таким поглядом розтане будь-яке, навіть крижане, серце. Так, це ще один спосіб, яким коти вибачаються.

Хоча кішки не володіють концепцією провини так, як це розуміє людина, вони здатні реагувати на емоції своїх господарів і виявляти надзвичайну прихильність. Здатність до ласки, подарунків, облизувань та відкритого погляду — це лише кілька з проявів, якими кішки намагаються вирішити конфліктні ситуації та відновити гармонію у взаєминах зі своїми господарями. Ці ніжні прояви стають мовою кохання, яку кожен власник кішки може розшифрувати, спостерігаючи за поведінкою свого чотирилапого друга.

CategoriesІнше

Найдобріші породи котів фото

og og 1512503699228237815 1024x536 1
Д. Доброта

Найдобріші породи кішок – які вони?

У житті кожної людини настає момент, коли на думку спадає думка про те, що настав час завести кота. Так. Саме кота. Адже котики живуть пліч-о-пліч з людиною ще з часів стародавнього Єгипту, якщо не довше.

Відразу варто зазначити, що рішення жити під одним дахом приймається в односторонньому порядку. І це рішення ухвалює котик. У цій статті команда Cat Joy коротко опише породи кішок, які за інформацією професіоналів — заводчиків мають найбільший запас доброти за умовчанням.

Перська кішка

1568872839187372090
Я – втілення доброти. Зрозумів?


Одна з найстаріших порід кішок. Свою популярність вони набули завдяки своїй спокійній вдачі. Шалені ігри з погонями за іграшками не входять до кола її інтересів. А ось скласти компанію людині, сівши на коліна — це її коник.

Російська блакитна

78d5506610489d75c38c7aec3f515582
Розумієш, людина… Тобі треба заслужити право бути моєю людиною.

Ці котики незвичайного забарвлення з ‘плюшевою’ на дотик вовною дуже швидко завоювали свою популярність. Спершу може здатися, що це кішка, яка гуляє сама по собі, але це далеко не так. Просто російська блакитна дуже довго придивляється до людини, і якщо Ви заслужите її довіру, то вона слідуватиме за вами всюди хвостиком, ставши вірним другом. Також кішки цієї породи показали себе як першокласні пацюкові.

Регдол

regdoll tryapichnaya kukla
Та це ж кошеня Гав!

Килимова лялька – якщо перекласти дослівно. Відносна молода порода. Була виведена приблизно 60 років тому. Регдол – прямий нащадок перської кішки. Для виведення породи відбиралися особини з м’яким характером. Такі добрі з добрих. Дружба та ігри з людиною — то навіщо їх вивели. Вони всім своїм виглядом показують, що це справді так.

 

Мейн-кун

kazanova1 3
Навчався техніки медитації у самого Пей Мея

Ви тільки погляньте на цього суворого здорованя! Навіть і не віриться, що такий монументальний коте ще той добряк, але це так. Мейн-куни – це сам спокій. Вони впевнено почуваються серед інших кішок, собак і в компанії людини. Без проблем йдуть на контакт та легко піддається навчанню. Якщо в будинку є діти, то кіт із задоволенням проводитиме з ними час і обов’язково серед них визначить собі улюбленця. Крім того, здоров’яки мейн-куни мають кінське здоров’я і з легкістю переносять люті морози і великі фізичні навантаження.

Будь-якого котика Ви принесете додому. Еталон породи чи звичайного дворового. У будь-якому випадку у кошеня є тільки гіпотетичні схильності до моделей поведінки, але яким він буде в дорослому віці залежить повністю від Вас. Якщо з перших днів оточити кошеня теплом і турботою, він обов’язково відповість Вам тим же.

CategoriesКорисна інформація Статті

Кішка мучиться від нудьги

kitten white cat 1285341 1024x678 2 edited
Туга зелена…

 

Котики, как и люди, могут иногда скучать. Если в дикой природе животные могут найти себе занятие, чтобы немного развлечься. А вот котику в квартире, не имея полной свободы действий, приходится действовать не совсем легальными методами.

Хулиганство

Разорванные обои. Ковер с зацепками. Оборванный карниз. Разбитый вазон. Это все в исполнении кота приводить просто в ярость. Но не спешите наказывать котика. Он не собирался объявлять Вам войну. Просто котику скучно. На улице он бы постоянно преодолевал препятствия в поисках партнерши, прятался бы от опасностей, сражался бы с конкурентами. Устраивая дома погром, котик пытается воспроизвести изложенное выше в домашних условиях.

Зверский аппетит

Потребление корма приближается к критическим отметкам? Кошка постоянно крутиться возле миски и требует есть? Да. Именно так. Кошка заедает стресс. Если вовремя не обратить на это внимание, то есть риск, что у животного могут появиться проблемы с лишним весом со всеми вытекающими. Специалисты рекомендуют в таких случаях кормить кота часто, но маленькими порциями.

Постоянно мяукает

Со стороны это может выглядеть, как будто котик решил поступать в консерваторию и готовиться к прослушиванию. Или весну почуял. Но это не так. В первую очередь, этот крик раздаётся с целью привлечь внимание человека. Но не стоит забывать, что крики так же могут быть признаком внезапной боли. Так что, на всякий случай, стоит проконсультироваться у специалиста.

kot skuchaet foto 2

Преследование человека

Взгляд, как у кота из шрэка и постоянное следование хвостиком за своим человеком. Приступы нежности и постоянные попытки запрыгнуть на руки. Таким образом животное пытается подсказать своему человеку, о том что нужно хотя бы минут на 15 отложить все свои дела и заняться действительно важным делом. Например, почесать животик любимого котея.

Симптомы стресса

Стресс — крайне опасен для животного. В случае со скукой есть очень большая вероятность перехода кошки из одного состояния в другое.

У животного от ничего неделания возникает чувство тревоги. Чтобы его снять котик начинает себя активно вылизывать. Иногда это перерастает в фанатичное вылизывание с вырыванием клоков шерсти, что тоже не сильно хорошо может сказаться на здоровье животного.

 

Находиться возле котея 24 на 7, к сожалению, невозможно, но, согласитесь, что это достойная альтернатива рутинным делам. Команда Cat Joy ни на что не намекает, но у нас вот тут есть немного интересных товаров для кошек, которые не дадут им заскучать в Ваше отсутствие.

CategoriesІнше

5 фактів про котячі зуби

aa18d01e998608fc40b6aaa529a2dd8e edited
Якби манул був домашнім котом

Наші хвостаті друзі вже багато років живуть під одним дахом з людиною в теплі, добрі та безпеці. Але свою хижу природу вони так і не втратили. Власне спочатку це була частина угоди: “Котик відловлює гризунів, а натомість отримує покровителя у вигляді людини”. Якщо у Вас досі чомусь залишилися сумніви, що хижаки котики — зверніть увагу на їхні зуби.

У кошенят є молочні зуби

У віці від 3-х до 6-ти тижнів у кошенят починають з’являтися перші зуби. До піврічного віку молочні зуби повністю замінюються на постійні. Процес зміни зубів відбувається непомітно для людини, оскільки кішки проковтують свою молочні зуби. Звучить дивно. Погодьтеся?

Карієс — не проблема

Міркуймо логічно. Солі кальцію вимиті із зубної емалі роблять емаль менш стійкою до пошкоджень. Солі починають вимиватися під впливом кислого середовища у ротовій порожнині. Впливати на кислотно-лужний баланс можуть бактерії (або орбіти без цукру). Бактеріям потрібен цукор, а кішки не їдять солодкого. Майже.

Але це не означає, що котикам не потрібний догляд за зубами взагалі. Застрягли залишки їжі або зубний наліт можуть спровокувати інші захворювання. Не скупіться! Проконсультуйтеся у фахівця, як доглядати за зубками саме вашого домашнього хижака.

photo 2023 07 18 08 57 28 edited

Зубний біль

Знову повертаємось до диких предків котиків. У дикій природі показувати свою ослабленість — це стати чиїмось обідом. Відповідно, у процесі еволюції у котиків виробився досить високий больовий поріг. Це не означає, що тварина взагалі не відчуває зубного болю. Це означає, що дуже довго кішка не буде подавати виду, що у неї проблеми.

Запобігти таким ситуаціям можна регулярно оглядаючи котячі зуби та пащу.

Форма зубів

Зуби кішці потрібні не тільки для того, щоб їсти. Але ми розберемо зараз саме аспект споживання їжі. Якщо звернути увагу, то можна помітити, що у мурчика зуби мають форму деякого ріжучого інструменту. Відповідно котики не жують їжу, а розрізають її на дрібні шматочки та проковтують їх.

Грумінг

Так. Модне слово, яке по факту має на увазі догляд за шерстю. А кішки в цьому знаються, тому їх шубки завжди в ідеальному стані. Ідеальне розташування передніх різців дозволяє котеям без проблем вигризати з вовни ковтуни або колючки після прогулянки.

CategoriesКорисна інформація Статті

Прибирання квартири, коли в ній живе кіт

photo 2023 07 18 08 37 31
Усе сама… Усе сама…

Котик у домі – це безумовно радість у домі як для дітей, так і для дорослих. Але коли мова заходить про прибирання житла — виникає низка труднощів та питань, причиною яких є котик. У цій статті ми розберемося: до чого потрібно готуватись, коли в будинку з’являється кіт.

Як часто прибирати та з чого почати?

По-перше, прибирання доведеться робити частіше. І від цього нікуди не втекти, тому що в повітрі постійно висітиме певна кількість частинок шерсті. Про брудні лапи згадувати не варто. Навіть такі охайні тварини, як кішки примудряються іноді наслідити своїми лапками.

Починати краще з банального вологого прибирання. Благо, ми живемо у 21 столітті й професійні засоби для вологого прибирання доступні нам в будь-якому найближчому маркеті.

Вологе прибирання співмешканцям котиків фахівці клінінгових служб рекомендують робити не рідше, ніж раз на два дні. До речі, якщо дозволяють можливості, то можете укласти договір із такою службою. (Або припахати молодшого.)

Способи та засоби для прибирання у квартирі, коли вдома є кіт

Багато господинь використовують під час збирання хлор. Мовляв, дешево та сердито. Сердито — так! Іноді навіть люто. Але дешевизна досить сумнівна. Пари хлору небезпечні для легенів. Наслідками можуть бути, як незначні подразнення слизової оболонки, так і опіки дихальних шляхів. А подумайте, що може статися з котиком? Тваринка може не тільки надихатися парами, а й облизати лапки.

Повторимося знову, що полиці магазинів просто ломляться від сучасних та безпечних миючих засобів. Плюс, сучасні засоби для прибирання не псують дерев’яні поверхні, не роз’їдають лакофарбове покриття.

Шерсть усюди — що робити?

Якщо у Вас кіт з порід з пишною шерстю, то окрім домашнього звіра з розкішною шубою Ви отримуєте в комплекті священну війну з шерстю на усіх поверхнях.

Зібрати її можна різними способами. Пам’ятаєте шкільний курс фізики? (Так ось для чого вона потрібна була!) Наелектризуємо гумову рукавичку на руці й шерсть із поверхні сама налипає на неї. Достатньо потім просто обполоснути рукавичку, щоб змити з неї шерсть.

Також можна скористатися спеціальними липкими стрічками для збирання вовни. Але тут треба уважно читати інструкцію, тому що ці стрічки застосовні не до всіх поверхонь.

Під час активної линьки не давайте кішці доступ до речей, особливо вовняних. У продажу, звичайно є спеціальні щітки для видалення шерсті з одягу, але після кішки, що линяє, вони можуть не впоратися хвилею вовни під час линяння.

І на останок. Якщо регулярно вичісувати котика, то шерсті буде значно менше, а влітку йому буде не так спекотно.

CategoriesКорисна інформація Статті

Що якщо кіт – монстр?

monstr kot edited
Я лихо! Я лихо! Я темна сила!

Є коти, як коти. Шпалерку “підклеять”, кігтики підточать об шафу або диван. А є справжні вигоди пекла, з яких енергія так і пре. Для такого звіра маршрут холодильник – голова людини – перевернутий лоток – звична справа. Що ж із ними не так?

У нас ще з дитинства є якийсь стереотип, який прийшов до нас із казок, що кішка гуляє сама собою. Така собі загадкова тварина, яка пізнала Дзен і цілими днями ніжиться в променях сонця і мріє про свіжу сметану.

Насправді все зовсім не так. Якщо одні котики спокійні та поступливі, то інших просто розриває від надлишку енергії. Усі як у людей. Але якщо зіпсувати шпалери або оббивку дивана для хвостатих друзів справа звична, то зіпсоване взуття, дроти зарядок та інші приємні на зуб предмети ніяк не вписуються в рамки буденності.

Як приборкати запал кімнатного монстра? Ось кілька порад від передових зоопсихологів.

britanskaia korotkoshiorstnaia koshka koteika mordochka vzgl 300x191 1 edited
Себе приборкуй. Я кіт.

Проблеми зі здоров’ям. Одна з причин поганої поведінки котиків – проблеми зі здоров’ям. Коти можуть поводитися в таких випадках дивно. Іноді навіть агресивно.

Так що не поспішайте лаяти котика за чергову пакость. Може варто таки дістати перенесення?

Гормони. Якщо Ви не позбавили свого пухнастого Дон Жуана бубонців, то не варто відкидати варіант, що поклик природи – причина девіантної поведінки.

У такі періоди кіт готовий зубами вигризти дірку в цегляній кладці, аби добратися до своєї Дами Серця.

Їжа. Так! Їжа. А якщо точніше, то неповноцінний раціон. Перегляньте склад кормів тварини. Можливо в них немає всіх необхідних мікроелементів або вітамінів у потрібній кількості. А може, просто дістав котея цей проклятий корм. Бажання погризти що-небудь у такому випадку, якраз спроби котика добути речовин для свого організму.

Нудьга. 90% відсотків усіх випадків, коли кіт розносить будинок — банальна нудьга.

Поки людина активно проводить час на роботі, у барі з друзями маленькому котею одному будинку абсолютно нема чим зайнятися.

А закони фізики ніхто не скасовував і накопичена енергія має бути кудись витрачена. Якщо це не активна гра з людиною, це активна гра з черевиками, рукавичками, проводками та іншими речами до яких може дотягнутися котяча лапа.

Що робити якщо кіт розносить будинок у пух і порох? Відповідь очевидна. Запропонувати йому альтернативу. Наприклад, кігтеточку-будиночок. Або ігровий комплекс для тварин. Важливо пам’ятати, що можна купити тисячі іграшок для кішки та зайняти її вільний час. Але любов вихованця можна тільки заслужити.

CategoriesКорисна інформація Статті

Кіт закопує їжу — чому і що робити?

pochemu koshka zakapyvaet misku 5
Треба…

Чому ж кіт закопує їжу?

Дивні витівки котів – справа звична. То вода в напувалці їм не така смачна, як з-під крана. То потрібно наповнювач для лотка розкидати по всьому будинку. Один тільки нічний “тигидик” чого вартий. Але не варто забувати про те, що всі котячі дива — не дива, а голоси диких предків, які все ще живуть у їхніх головах.

Котики — найкрутіші хижаки на земній кулі. Але навіть у запеклих профі іноді бувають проколи. Не завжди котик повертається зі здобиччю в зубах. Особливо у дикій природі. Щоб не помирати з голоду в таких ситуаціях, дикі пращури котиків придумали закопувати залишки видобутку глибоко в землю. По-перше, на території проживання прайду — чисто. По-друге, після таких прибирань аромати залишків здобичі не приваблюють інших хижаків і не відлякують наступну потенційну здобич.

кіт закопує їжу

З дикою природою все більш-менш зрозуміло. Чому це продовжують робити домашні котики?

Найпоширенішими причинами, чому кіт закопує їжу є:

Надлишок їжі. Ви любите свого мурчика. І від душі, по-царськи, насипаєте їжі в миску. Тварина досхочу поївши вирішує закопати залишки корму на чорний день. Все логічно. Поки є можливість треба потихеньку відкладати запаси.

Кіт не доїдає. Бувають ситуації, що тварина буквально змітає всю їжу та починає судорожно заривати порожню миску. Тут, до ворожки не ходи, трактування однозначне. Кітик не наївся і потребує добавки. У такому разі варто переглянути дозування корму, повноцінність раціону. Якщо з харчуванням все гаразд, то, швидше за все, причина звірячого апетиту наявність паразитів.

Неякісний корм. Моделюємо ситуацію. Ви насипаєте поїсти котику. Він нюхає миску. Ігнорує їжу і починає холоднокровно закопувати миску. Що відбувається?

У котів нюх гостріший за наш. А ще вони себе поважають і зіпсовані продукти їсти точно не будуть. Отже, в першу чергу перевірте терміни зберігання та свіжість продуктів. Виходить, що тварина їсти те, що Ви їй запропонували не може, але просто залишити миску з кормом — теж не варіант. Ось і не залишається нічого іншого бідосі, крім як узяти лопату.

Стрес. Якщо кішка в стані стресу, то вона може намагатися приховати їжу до спокійніших часів.

Невідповідні миски. Так. Котики мають свої вимоги до посуду з якого вони п’ють воду і вживають їжу. Якщо миска котика з якоїсь причини не влаштовує, він обов’язково знайде час у своєму щільному графіку, щоб поховати її. В основному, причини обурень — це невідповідна форма або розмір миски для кота, неприємний запах або текстура самого посуду.

У будь-якому випадку наші кормушки для котів позбавлені всіх недоліків та повністю задовольняють вимоги хвостатих друзів. Ми не гарантуємо, що Ваш кіт перестане закопувати миску після покупки нашої годівниці, але на одну причину для посудного похорону стане менше — це факт.

CategoriesКорисна інформація Породи котів Статті

Чи варто брати кота з притулку?

Забрати вихованця з притулку додому — безперечно добра справа. Але це також досить відповідальний крок. Чи варто брати кота з притулку? Давайте разом обговоримо всі за та проти.

кіт з притулку

Кіт з притулку: побоювання

Характер. Якщо чесно, то так собі “відмазка”, але все ж таки вона має місце бути. Дуже часто люди побоюються, що про котика із притулку нічого не відомо. Жодний у нього темперамент, ні психічний стан.

Вас ніхто не змушує зараз взяти котика і нести його додому. В адекватних притулках завжди можна взяти шефство над котиком. Таким чином Ви зможете ближче поспілкуватися з твариною, пограти й нарешті зрозуміти, якщо між вами іскра чи ні.

У притулках лише дорослі особини. Маячня! У притулках дуже багато кошенят. Знову ж таки, якщо це адекватний притулок, то кошенята перебувають зазвичай на перетримці у кураторів. Це робиться для того, щоб малюк з дитинства звикав до спільного притулку з людиною.

У притулках немає породистих особин. І знову повз. Звичайно ж здебільшого мешканці притулків – звичайні безпородні дворові коти. Але у котиків усі як у людей. І іноді породисті екземпляри опиняються у притулку.

Кіт з притулку обов’язково хворий. Деякі тварини у притулках справді хворіють. Однак, знову ж таки, в адекватних притулках усі тварини отримують ветеринарну допомогу. Тож ймовірність того, що котик із притулку потребуватиме лікування – 50 на 50. Варто зазначити, що якщо брати вихованця у заводчика – ймовірність буде також 50 на 50.

Перераховувати типові побоювання та спростовувати їх можна ще досить довго. Давайте краще поговоримо про переваги, які має кіт з притулку.

  • Безкоштовно! Котика з притулку можна забрати абсолютно безкоштовно. Також Ви заощаджуєте на стерилізації та кастрації.
  • Тварини з притулку вже привчені до туалету.
  • Вони – соціалізовані. Особливо якщо це дорослі кішки. Вони чудово знають, де їм є, де спати і як знайти лоток.
  • Ви допомагаєте боротися з несумлінними заводчиками. На жаль, але жадібність ніхто не скасовував. Деякі особини homo sapiens розводять породистих кішок у жахливих умовах, виставляючи їх на продаж за привабливою ціною.

Ну і взявши котика з притулку Ви отримуєте плюс в Карму та додатковий привід для гордості. Не соромтеся голосно говорити, що ваш вихованець з притулку! Можливо, Ви своїм прикладом зможете надихнути ще когось на добру справу. І хтось ще перестане вагатись, чи варто брати кота з притулку.

CategoriesКорисна інформація Статті

12 небезпек для кошенят в будинку

photo 2023 07 18 03 00 03

Людська турбота важлива для кошенят.

Ваш дім наповнюється радістю і теплом, коли ви вітаєте нове миле кошеня. Однак, важливо подбати про його безпеку та благополуччя. Кошенята вразливі й можуть зіткнутися з різними небезпеками, досліджуючи своє нове середовище, тому вони потребують особливої уваги та захисту.

Перші кілька місяців у новому домі дуже важливі для кошенят та  їх здоров’я. Саме тому ми підготували цю статтю, щоб попередити вас про потенційні небезпеки, які можуть загрожувати маленькому пухнастику. Кошеня в будинку – це величезна відповідальність. Слідкувати за ним потрібно, так само як і за маленькою дитиною. Адже через свою допитливість вихованець може завдати собі шкоди, що в кращому випадку, загрожує відвідуванням лікаря. Погляньте на 12 небезпек, які можна зустрітись у вашому домі, і як захистити кошеня від них.

Щоб уникнути неприємних наслідків, рекомендуємо ознайомитися зі списком головних небезпек для кошенят.

  1. Пральна машина дуже небезпечна, якщо кошеня в будинку любить спати в затишних місцях. Її потрібно тримати закритою та обов’язково перевіряти перед запуском прання.
  2. Двері можуть завдати серйозної травми як кошеняті, так і дорослому коту. Тому закривати їх потрібно плавно, враховуючи, що деякі вихованці люблять кидатися в отвір, що закривається.
  3. Вікна потрібно тримати закритими, або встановити на них спеціальну сітку. Навіть у режимі провітрювання вони небезпечні. Кошеня в будинку — порівняємо з маленькою дитиною. Він запросто може застрягти в щілини, що може призвести до травм внутрішніх органів.
  4. При переміщенні в будинку, де є кошеня, потрібно пильно дивитися під ноги. Якщо випадково наступити на вихованця, він може серйозно постраждати. Результат неуважності для кошенят – перелом лапки, хвоста і навіть хребта.
  5. Електричні та газові плити. Коти не розпізнають температуру на відстані, тому можуть запросто стрибнути на гарячу поверхню та отримати серйозні опіки.
  6. Дрібні предмети – основна причина травм кишечника чи виникнення його непрохідності. У процесі гри кошеня може проковтнути нитки, шматочки фольги та інші подібні дрібниці. У приміщеннях, де гуляє вихованець, вони повинні бути відсутніми.
  7. Санвузол. Якщо перебуваючи в будинку кошеня впаде у ванну з водою або унітаз, через свої невеликі розміри він не зможе звідти вибратися і потоне. Тому санвузол потрібно тримати закритим.
  8. Відкритий вогонь. Для котів він становить небезпеку в будь-якому вигляді — піч, камін, конфорка, що горить, свічка. Коти дуже цікаві, і в результаті цього, у кращому випадку, обпалюють вуса та брови, у гіршому – одержують опіки.
  9. Праска також небезпечний предмет. Коти не розпізнають температуру поверхні з відривом. Тому при прасуванні або в процесі остигання праски кота потрібно видалити з приміщення.
  10. Кошеня гризе все, у тому числі й дроти. Результат – удар струмом. Відповідно, дроти варто прибрати у недоступне місце.
  11. Побутові хімічні засоби. Коти розумні, вони не стануть їх пити, але запросто можуть забруднитись і вилизатися, що призведе до отруєння.
  12. Ялинка та коти несумісні. Як ми вже говорили, кошеня в будинку, власне, як і дорослий кіт можна порівняти з маленьким дитиною. Саме дерево не становить небезпеки, але новорічна мішура — це основна причина попадання хвостатих на операційний стіл.

Бережіть ваших котиків. Адже їхня любов до вас незрівнянна. Не забувайте дотримуватись правил безпеки.