loader image

Cat Joy Магазин товарів для домашніх тварин | зоомагазин у Києві

Дзвінки приймаємо:
Пн-Пт:  10:00 -18:00
Сб.:  10:00 – 13:00
Нд.: вихідний

САМОВИВІЗ лише за попередньою домовленістю. 

Чи можуть коти пророкувати зміну погоди? Кіт та погода

cat s paw on a rainy window outside copy space 133994 1634

Кіт та погода

У англійців є вираз “дощ з котів та собак”, який перекладається “ллє як із відра”. Виникає логічне питання: яке відношення проливний дощ має до свійських тварин? Чи можуть кішки передбачати зміну погоди, грозу, наприклад? Чи дізнаються про це раніше за своїх господарів? Ми відповімо на ці запитання!

Походження фрази “дощ з котів та собак” інколи пов'язують зі скандинавською міфологією. На зображеннях бога бур Одіна часто фігурували собаки та вовки. Їх вважали за символ вітру.

cat 428093 1920Атрибутом відьми, здатної літати у штормову погоду, була чорна кішка. Згодом ця тварина перетворилася на символ злив. Відповідно до фрази “дощ з кішок і собак” описують бурю (собаки) та проливний дощ (кішки).

Скандинавське походження досить правдоподібне, але проблема в тому, що до вісімнадцятого століття ця фраза не була такою популярною. Розповсюдженню допоміг Джонатан Свіфт.

У його сатирі була представлена ​​аристократія, яка дуже турбувалася про “дощ з котів та собак”. Для дощової Англії розмови про погоду були цілком звичайною справою, тому після твору Свіфта вираз набув популярності.

Віра в те, що кішки пов'язані з відьмами, народила багато забобонів. У багатьох культурах Європи вважалося, що ці тварини здатні не тільки передбачати погоду, а й впливати на неї.
В Уельсі, наприклад, думали, що інтенсивне миття кішкою вух — до дощу. Якщо кішка шкребе килими й фіранки, то в Нідерландах чекатимуть сильного вітру. А щоб ваш пухнастий не псував килими та фіранки, ми виготовили спеціальні кігтеточки 😉

Під час завоювання Америки існувала прикмета: кішка сидить спиною до багаття — чекати на похолодання; спить з лапами під собою — настає негода.

Моряки найчастіше проводили час у спостереженні за кішкою на борту. Потрібно чекати на град, якщо вона лиже шерсть. Чхання вважалося вісником дощу. Крім того, існувало повір'я, що кішка здатна викликати шторм, тому моряки боялися її образити.

А що каже наука? Передбачати погоду кішкам допомагають гостріші почуття. Падіння атмосферного тиску перед дощем відчуває їхнє внутрішнє вухо.
Висока чутливість до запахів і звуків допомагає кішці почути грозу за багато кілометрів або металевий запах блискавок.

Хоч кішки не єдині тварини, здатні віщувати зміни погоди, їм потрібно віддати данину захоплення. Тим більше всім відомо про їхню перевагу над нами, людьми.

Поширити у: