loader image

Cat Joy Магазин товарів для домашніх тварин | зоомагазин у Києві

Дзвінки приймаємо:
Пн-Пт:  10:00 -18:00
Сб.:  10:00 – 13:00
Нд.: вихідний

САМОВИВІЗ лише за попередньою домовленістю. 

Чому кіт дивиться у порожнечу?

pochemu-kot-smotrit-v-pustotu

Кожен господар мурчика неодноразово помічав, що його котик злегка “завис” утупившись у нікуди. Помічали? Що кіт там знайшов цікавого, чого ми не бачимо, чому кіт дивиться у порожнечу? 

Кот супермен

Чому кіт дивиться у порожнє місце?

Відповідь вас здивує: кішки бачать в ультрафіолетовому спектрі. Ні, ваш котик не Суперкіт або Супермен (хоча в того був рентгенівський зір). Але все ж таки, як?🤔

Більшість із вас могли бачити науковий експеримент із застосуванням призми. Коли скляний трикутник підносять до сонячного світла, і сонячний промінь перетворює біле світло на райдужні відблиски. Він поділяє світло на хвилі різної довжини. Червоні - найдовші хвилі, помаранчеві, жовті - коротші, і т. д. На іншому кінці спектра - пурпуровий і фіолетовий, найкоротші видимі хвилі.

Хвилі, які ви бачите, — це не єдині світлові хвилі. За червоними – інфрачервоні хвилі, які є тепловим випромінюванням, хвилями тепла. Коли ви надягаєте окуляри, щоб бачити інфрачервоне випромінювання, ви можете бачити тварин у темряві по теплу їхнього тіла. На іншій стороні спектра знаходяться ще коротші хвилі: ультрафіолет (УФ). Завдяки цим хвилям ми можемо засмагнути (або навіть "підсмажитися" якщо пробудемо занадто довго на сонці). Разом з іншим видом хвиль ультрафіолет перетворюється на корисне дезінфікуюче світло. Занадто сильна дія ультрафіолетових хвиль може нашкодити очам і викликати катаракту.

Сонячне світло містить не тільки світло видиме людським оком, але також невидимі інфрачервоні та ультрафіолетові промені.

Orfeya234Вчені, які вивчають будову очей, виявили, що деякі тварини можуть використовувати ультрафіолет, щоб бачити. У вашого котика є ультрафіолетовий зір, як і у щурів, мишей, кротів і кажанів. Птахи та бджоли теж бачать ультрафіолетове світло, як і всі комахи, риби, а також деякі земноводні та рептилії. Відповідь чому кіт дивиться у порожнє місце майже знайдено. Але для чого це коту?

Здатність бачити в ультрафіолеті має деякі переваги. Якщо ви ведете нічний спосіб життя, як ваш кіт, і тиняєтеся в темряві, корисно бачити більше світла в спектрі, погодьтеся? Бджоли бачать на квітах візерунки, які допомагають їм знаходити пилок. Гризуни використовують його, щоб стежити за сечею. Оленям ультрафіолетовий зір допомагає бачити білих ведмедів, які в денному світлі зливаються зі снігом.

Тепер ви знаєте, чому кіт дивиться у порожнечу. Тому наступного разу, коли помітите, що ваша кішка пильно дивиться на щось невидиме, можливо, вона дивиться на сліди мишачих позначок. Хіба ви не радієте, що не бачите цього?

Поширити у: